Filtruj według

Cena

Cena

  • 18,00 zł - 137,00 zł

Aktywne filtry

Marka Green Origins została założona w 2008 roku. Jej głównym założeniem stała się produkcja naturalnych suplementów diety w duchu ekologii i etyki. W asortymencie znajdziemy przede wszystkim szeroką gamę superfoods, które mają kompleksowy wpływ na organizm każdego z nas. Produkty w prosty sposób zapewniają organizmowi równowagę żywieniową niezbędną do prawidłowego funkcjonowania oraz rozwoju.

Green Origins stawia na świadomość procesu produkcji. Wszystkie składniki suplementów diety są pozyskiwane bezpośrednio od producentów i dostawców. Pozwala to marce kontrolować jakość produktów, a także wpływa na konkurencyjność cen. Przede wszystkim jest to jednak możliwość do wglądu w proces uprawy poszczególnych roślin. W ten sposób marka zyskuje świadomość wpływu swoich działań na środowisko, a także może kontrolować etyczność pozyskiwanych składników.

Warto wspomnieć, iż marka w poczuciu odpowiedzialności i chęci wpływu na naturę, przekazuje aż 10% zysków firmy na cele charytatywne. W projekcie uczestniczy między innymi fundacja Rainforest Concern, a także inne, skoncentrowane na kwestiach środowiskowych i społecznych organizacje.

Misja Green Origins

W dzisiejszych czasach żywność, którą jemy, rzadko znajduje się w naszych ogrodach lub na polach w pobliżu domu. Green Origins przeszukuje świat, w poszukiwaniu najskuteczniejszych naturalnie występujących substancji odżywczych. W ten sposób swoją działalność oparła na w 100% naturalnej, etycznie pozyskiwanej superżywności. Poprzez kupowania superfoods bezpośrednio od dostawców marka może zrozumieć proces, przez który przeszedł każdy składnik od zasiania aż po zbiory.

Jakość marki

Wszystkie produkty Green Origins pochodzą od producentów, którzy stosują tradycyjne techniki rolnicze oraz produkcję o niskiej intensywności. Jest to gwarancja, że wszystkie składniki są organiczne, dokładnie tak, jak chciałaby tego natura. Ponadto, suplementy diety są poddawane minimalnemu przetwarzaniu, aby zapewnić zachowanie maksymalnych składników odżywczych.

Marce zależy na dostarczaniu swoich produktów w dogodnych formułach, takich jak proszek czy kapsułki. Zachowana jest jednak szczególna ostrożność, aby zminimalizować ryzyko utratęy składników odżywczych. Proste składy zawierają to, co najcenniejsze w naturze. Bez sztucznych ulepszaczy, konserwantów czy substancji wypełniających. Ponadto wszystkie specyfiki są pozbawione alergenów oraz GMO.

Green Origins zapewnia, że zdrowa dieta powinna być dostępna dla wszystkich, nie tylko dla zamożnych. Dlatego też marka stara się, aby superfoods były przystępne cenowo, bez uszczerbku na jakości.

Certyfikaty

Na produktach Green Origins znaleźć możemy charakterystyczny symbol słonecznika z dopiskiem „vegan”. Jest to certyfikacja The Vegan Society. Stowarzyszenie opracowało specjalny znak towarowy, aby potwierdzać autentyczność żywności, która jest przyjazna weganom. Stosują surowe kryteria uwierzytelnienia produktu, które obejmują zarówno składniki, jak i metody produkcji stosowane podczas wytwarzania żywności. Artykuły noszące symbol znaku towarowego Vegan Society są więc w pełni odpowiednie do użytku przez wegan.

Wszystkie produkty posiadają także certyfikat ekologiczny Soil Association. Organizacja zajmuje się kontrolą cały łańcuchu dostaw. Proces certyfikacji obejmuje weryfikację pochodzenia produktów ekologicznych, sposobu ich przetwarzania, pakowania oraz informacji na naszych etykietach. Dzięki rygorystycznym kontrolom stowarzyszenia Green Origins jest w stanie zagwarantować ekologiczną jakość swoich produktów.