Filtruj według

Cena

Cena

  • 64,00 zł - 65,00 zł

Aktywne filtry

Rainforest Foods przeszukuje świat, aby dostarczyć organicznych, etycznie pozyskiwanych suplementów diety o wyjątkowo wysokiej zawartości składników odżywczych. Aby tego dokonać swoje formuły opiera na żywności określonej mianem superfoods. Jest to grupa naturalnych, nieprzetworzonych produktów, które charakteryzują się bogactwem składników aktywnych, witamin oraz minerałów.

Firma została założona w 2008 roku, aby wytwarzać wysokiej jakości suplementy diety. W ciągu ostatnich lat marka rozrosła się i ewoluowała, jednak ten pierwotny cel, jakim jest dostarczanie organicznych składników odżywczych, nadal kieruje działaniami Rainforest Foods.

Rainforest Foods - jakość

Wszystkie produkty marki posiadają certyfikat Soil Association. Gwarantuje on rygorystyczne kontrole podczas całego procesu produkcji. Obejmują one źródła pochodzenia składników, sposób ich przetwarzania i pakowania oraz informacje, które zostają umieszczone na finalnych etykietach suplementów. Ponadto asortyment Rainforest Foods przechodzi niezależne, rygorystyczne badania, które są bardziej szczegółowe niż standardy ustanowione przez prawo UE. Dzięki tym wnikliwym analizom możesz mieć pewność co do najwyższych standardów integralności organicznej w całej gamie specyfików oferowanych przez markę.

Ponadto wszystkie produkty marki posiadają certyfikat Vegan Society. Stowarzyszenie to zajmuje się promowaniem weganizmu, a także zrównoważonej produkcji żywności. Logo fundacji widniejące na etykietach zapewnia, że marka jest przyjazna dla zwierząt, środowiska oraz dostawców.

Rainforest Foods - superfoods

Marka swoje formuły opiera na produktach z grupy superfoods. Bogata w składniki odżywcze, organiczna żywność stanowi gwarancję kompleksowego wsparcia dla każdego organizmu. W suplementach diety Rainforest Foods występują między innymi:

  • Jagody Acai - są to małe, fioletowe jagody palmy Acai, drzewa pochodzącego z regionu Amazonii. Stały się dietetyczną sensacją, ponieważ są to jedne z najbardziej odżywczych owoców na ziemi. Od poprawy wyglądu skóry po utratę wagi składnik ten jest świetnym suplementem diety dla każdego.
  • Nasiona Chia - uważa się, że były jednym z podstawowych elementów diety Azteków. Dziś, nasiona chia nadal pozostają podstawową częścią lokalnej kuchni na rodzimych obszarach uprawy w Ameryce Południowej. Zawierają kwercetynę, przeciwutleniacz, który może zmniejszyć ryzyko rozwoju kilku schorzeń, w tym chorób serca. Są również bogate w błonnik, który pomaga obniżyć wysokie ciśnienie krwi, a co za tym idzie, zmniejszyć ryzyko rozwoju chorób serca.
  • Chlorella - to jednokomórkowa, niebiesko-zielona alga znana z bogactwa składników odżywczych i pełnienia roli kompletnego pożywienia. Zapewnia dostęp do wielu potrzebnych nam substancji, a szerokie spektrum zawartości białka, węglowodanów i witamin sprawia, że jest bardzo przydatnym suplementem dla osób stosujących dietę wegetariańską lub wegańską.
  • Kakao -  w ostatnich latach badania udowodniły, że w swojej surowej postaci kakao jest niezwykle korzystne dla naszego zdrowia. Zawiera około 300 chemicznie identyfikowanych substancji, co czyni go niezwykle złożonym pokarmem. Jest przede wszystkim głównym źródłem magnezu w przyrodzie, dodatkowo jest także najbogatszą w antyoksydanty rośliną. Działa pobudzająco i relaksująco.

Produkcja w zgodzie z naturą

Marka stosuje praktyki, które mają na celu zrównoważony rozwój. Rainforest Foods ściśle współpracujemy z lokalnymi społecznościami, aby zachować zdrowe relacje między człowiekiem a naturą. Ponadto w ramach programu odpowiedzialności społecznej wspiera i podnosi świadomość problemów środowiskowych, które dotykają obszarów lasów deszczowych na całym świecie. Działania te podejmuje poprzez współprace z różnymi projektami charytatywnymi oraz humanitarnymi.

Marka aktywnie wspiera obszary o bogatej bioróżnorodności, z których często pochodzą składniki potrzebne do produkcji suplementów diety Rainforest Foods. Firma skupia się na ochronie chronie lasów deszczowych – chroniąc zagrożone siedliska przyrodnicze, ich faunę i florę oraz rdzenną ludność.