• Nowy

OPIS:

Suplement diety Sodium Butyrate (Maślan sodu) to preparat w postaci kapsułki roślinnej z opóźnionym uwalnianiem, zawierający maślan sodu standaryzowany, aż do 99% kwasu masłowego. To najwyższa istniejąca na rynku standaryzacja maślanu sodu.

Kwas masłowy należy do grupy krótkołańcuchowych kwasów tłuszczowych, a jego obecność w jelicie pozwala na utrzymanie odpowiedniego pH i prawidłowe funkcjonowanie komórek nabłonkowych jelita.

Maślan sodu:

  • wspiera prawidłowe funkcjonowanie komórek nabłonka jelit,
  • pozwala na zachowanie właściwego pH w jelicie,
  • wspiera regenerację w chorobach gastroenterologicznych,
  • wspomaga prawidłową perystaltykę jelit,
  • wspomaga wchłanianie wody w jelicie.

Istotnym jest używanie maślanu sodu, zamkniętego w specjalistyczną kapsułkę odporną na kwas żołądkowy, dla zapewnienia dotarcia kwasu masłowego bezpośrednio do jelit.

SKŁADNIKI:

Maślan sodu, hydroksypropylometyloceluloza – kapsułka roślinna o opóźnionym uwalnianiu, celuloza mikrokrystaliczna – substancja wypełniająca.
Składniki: 2 kapsułki: %RWS*:
Maślan sodu 500 mg -
standaryzowany do 99% kwasu masłowego 495 mg -
*RWS - Referencyjna wartość spożycia

SPOSÓB UŻYCIA:

1 kapsułka do stosowania 2 razy dziennie. Spożywać po śniadaniu i kolacji.

PRZECIWWSKAZANIA:

Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników. Preparat polecany dla osób dorosłych. Kobiety w ciąży i karmiące piersią przed zastosowaniem produktu powinny skonsultować się z lekarzem.

PRZECHOWYWANIE:

Przechowywać w nienasłonecznionym miejscu, w temperaturze poniżej 25°C, w oryginalnym opakowaniu w sposób niedostępny dla małych dzieci.

6 innych produktów w tej samej kategorii: