Filtruj według

Cena

Cena

  • 12,00 zł - 152,00 zł

BetterYou

BetterYou to brytyjska marka, która jest jednym z pionierów na rynku suplementów o wysokiej innowacyjności. Do produkcji firma używa tylko naturalnych składników. Uważa ona bowiem, że dzięki temu ich produkty posiadają wysoką przyswajalność, co jest jedną z ważniejszych cech współczesnej suplementacji.  Produkty BetterYou są odpowiednie dla wegetarian, osób z celiakią czy cukrzycą.

Aktywne filtry

BetterYou jest innowacyjną firmą, która zajmuje się zdrowiem pochodzącym z natury. Specjalizuje się w dostarczeniu organizmowi wszystkich składników odżywczych, które utracone zostały w wyniku dynamicznie zmieniającego się stylu życia we współczesnym społeczeństwie. Produkty marki wyróżniają się przede wszystkim poziomem jakości i swoją skutecznością. 

Firma została założona w 2006 roku przez Andrew Thomasa i pochodzi z Wielkiej Brytanii. Na rynku zadebiutowała poprzez opracowanie miejscowo stosowanego magnezu oraz odżywczych sprayów doustnych. Już od ponad 15 lat jest pionierem w rozwoju produktów w tej dziedzinie. 

BetterYou = innowacyjność

Z każdą nową innowacją firma wciąż zaspokaja rosnące potrzeby żywieniowe klientów. Dostarcza naukowo opracowanych produktów, które wykorzystują najwyższej jakości składniki oraz możliwie najskuteczniejsze i najwygodniejsze metody dostarczania. Jak już wcześniej wspomniano marka zrewolucjonizowała rynek suplementów tworząc spraye doustne. 

Cel marki

Głównym obiektem badań jest sposób suplementacji. Jak twierdzi BetterYou, tradycyjna podaż w formie tabletek i kapsułek, która opiera się na procesie trawienia może być niewystarczająca.  Wchłanialność substancji odżywczych w takiej postaci nie jest pewne. Dodatkowo, zwraca uwagę na dramatyczny wzrost problemów trawiennych, takich jak IBS, choroba Leśniowskiego-Crohna i celiakia. Każdy produkt BetterYou jest więc opracowany i sformułowany tak, aby sprostać wyzwaniom związanym z wchłanianiem. Suplementy maksymalizują dostarczanie składników odżywczych, a następnie ich absorpcję w organizmie, co daje większe korzyści.

Zaangażowanie marki w badania dało rezultat współpracom z najlepszymi instytutami badawczymi na świecie. BetterYou stale kooperuje z uniwersytetami w Cardiff, Ulster i Sheffield, St Mark's Hospital w Londynie oraz Sandwell oraz West Birmingham NHS Trust. Ponadto, firma oferuje szereg suplementów diety opracowanych we współpracy z Zespołem Badań Farmakologii i Farmakologii na Uniwersytecie Cardiff, kierowanym przez dr Charlesa Hearda.

Projekt The better planet

W odpowiedzi na rosnące obawy związane z produkcją i recyklingiem tworzyw sztucznych firma BetterYou opracowała szereg rozwiązań opakowaniowych pochodzących z recyklingu, w których produkcji nie dochodzi do emisji dwutlenku węgla. Działania te pozwalają drastycznie zmniejszyć wpływ na środowisko.

Od 2019 roku marka prężnie angażuje się w wykorzystywanie tworzyw sztucznych, które pochodzą w 100% z recyklingu lub tworzyw sztucznych z negatywną zawartością węgla. Wszystkie opakowania marki są więc w 100% nadające się do recyklingu. Znak Forest Stewardship Council® (FSC) stanowi gwarancję, że papier pochodzi z odpowiedzialnie zarządzanych lasów. Dodatkowo, operacje leśne z certyfikatem FSC muszą spełniać surowe wymagania środowiskowe, społeczne i ekonomiczne. Potwierdza to niezależna inspekcja, taka jak Soil Association. Znak FSC to gwarancja recyklingu i zrównoważonego podejścia do produkcji. 

BetterYou wyraża także sprzeciw przeciwko stosowaniu oleju palmowego. Zwraca uwagę na niszczycielski charakter jego zbiorów, jego wkład w zmianę klimatu i niszczenie siedlisk. Firma gwarantuje, że bada pochodzenie każdego używanego składnika. Zapewnia także, że nie był on narażony na działanie pochodnych oleju palmowego w żadnym momencie jego życia. Za działania te marka otrzymała Międzynarodowy Certyfikat Wolności od Oleju Palmowego.