Filtruj według

Cena

Cena

  • 123,00 zł - 238,00 zł

Aktywne filtry

Od 1998 roku NeoCell jest wiodącą marką, która specjalizuje się w produkcji suplementacji kolagenowej. Jej celem jest wsparcie wewnętrznego piękna każdego z nas. Firma podąża za nauką badając źródła i najskuteczniejsze formuły aby dostarczać najlepszych specyfików. Prowadzi wnikliwe badania nad wytwarzaniem suplementów diety zawierających najlepiej biodostępne substancje.

Kolagen tworzy podstawową macierz skóry, włosów, paznokci i stawów – utrzymując je mocne oraz zdrowe. Wraz ze spadkiem jego poziomu zaczynają pojawiać się pierwsze oznaki starzenia. Codzienne uzupełnianie tego białka pomaga zachować młody, piękny i promienny wygląd.

Kolagen

Kolagen to białko strukturalne, które utrzymuje siłę i elastyczność w całym ciele. Występuje głównie w skórze, kościach i innych tkankach łącznych. Źródła kolagenu wykorzystywane do produkcji suplementów diety to wołowina, wieprzowina, baranina, kurczak i ryby. Obecnie nie znamy żadnego źródła kolagenu roślinnego, ponieważ według badań jest to białko występujące wyłącznie u zwierząt. 

Nasz organizm jest w stanie wytworzyć kolagen, który jest niezbędnym składnikiem tkanki łącznej. Jednak choć jest on jednym z najbardziej obfitych białek w organizmie, nie jest łatwo dostępny w żywności. Warto więc zainteresować się jego suplementacją. Badania kliniczne wykazały, że przyjmowanie kolagenu ma pozytywny wpływ na wzmacnianie naszego organizmu. Specyfiki go zawierające mogą dostarczyć nam także niektórych aminokwasów, których potrzebuje nasze ciało, aby wspierać zdrową syntezę białek we włosach i paznokciach.

Istnieją jednak pewne pokarmy i składniki odżywcze, które mogą nam pomóc w uzupełnieniu/wspomaganiu produkcji kolagenu. Oto kilka przykładów:

  • Witamina C jest niezbędna we wspieraniu syntezy kolagenu. Źródła obejmują cytrusy, paprykę, brokuły, truskawki i kiwi.
  • Pokarmy zawierające witaminę A wspomagają zdrowie skóry. Źródła obejmują pomarańcze, słodkie ziemniaki, morele, marchew, mango i kantalupa.
  • Cholina pomaga w utrzymaniu struktury i integralności komórek. Źródła obejmują wątrobę wołową, jajka, wołowinę, soję, dorsza, kurczaka, grzyby i kiełki pszenicy.
  • Witamina E (przeciwutleniacz) wspomaga zdrowie komórek. Źródła obejmują awokado, orzechy, nasiona i oleje.

NeoCell misja i jakość

NeoCell kieruje się podejściem naukowym. To właśnie dlatego marka zdecydowała się na produkcję hydrolizowanego kolengenu, czyli białka, które zostało podzielone na mniejsze łańcuchy lub segmenty aminokwasów. Nazywamy je peptydami kolagenowymi. Są one najlepiej biodostępne dla organizmu człowieka. W celu ich wytworzenia NeoCell wykorzystuje zaawansowany proces produkcyjny zwany hydrolizą, który przekształca duże cząsteczki kolagenu w małe peptydy.

Hydrolizowany kolagen jest nie tylko najlepiej przyswajalną formułą, ale może także dostarczać niektórych elementów budulcowych potrzebnych naszemu organizmowi do produkcji kolagenu (lub innych białek). Ponadto, hydrolizowany kolagen to także źródło cennych aminokwasów.

Poniżej znajduje się kilka funkcji, które wykazuje hydrolizowany kolagen produkowany przez NeoCell:

  • Wspierają lśniące włosy - marka wykorzystuje w swoich suplementach kolagen oraz składniki odżywcze, takie jak biotyna, aby wspierać zdrowe włosy.
  • Odżywia skórę -  specyfiki nawilżają i odżywiają skórę od wewnątrz. Tym samym zapewniają jej blask oraz młody wygląd.
  • Wspieraj zdrowe paznokcie - produkty marki aktywują organizm na poziomie komórkowym, przez co wpływają na zdrowie paznokci.
  • Produkcja kolagenu - hydrolizowany kolagen NeoCell dostarcza cegiełek aminokwasowych potrzebnych organizmowi do samodzielnej produkcji tego cennego białka.