Filtruj według

Cena

Cena

  • 38,00 zł - 376,00 zł

Aktywne filtry

Cyanotech to firma pochodząca z Hawajów, która od 1983 r. kieruje się zasadą dostarczania wysokiej jakości produktów z mikroalg. Misję tę realizuje w zrównoważonym, niezawodnym i przyjaznym dla środowiska działaniu. Celem, który przyświeca firmie jest poprawienie jakości zdrowia i życia poprzez hawajskie algi.

Jako światowy lider w produkcji wysokiej jakości naturalnych produktów pochodzących z alg jest trzecią certyfikowaną marką zgodnie z zasadamim GMP (Dobrej Praktyki Produkcyjnej) dla suplementów diety. Wyróżnienie to motywuje markę do zaangażowania w jakość produktów, a także w relacjach z klientami, dostawcami, pracownikami, społecznościami oraz pracy na rzecz środowiska.

Dlaczego mikroalgi?

Mikroalgi to zróżnicowana grupa mikroskopijnych roślin, które mają szeroki zakres cech fizjologicznych oraz biochemicznych. Zwierają między innymi pełnowartościowe białko pochodzenia roślinnego, aminokwasy, witaminy, barwniki i enzymy. Mają następujące właściwości, które sprawiają, że produkcja komercyjna jest atrakcyjna: 

  • rosną znacznie szybciej niż rośliny uprawiane na lądzie (do 100 razy szybciej)
  • mają jednorodną strukturę komórkową bez kory, łodyg, gałęzi lub liści, co pozwala na łatwiejszą ekstrakcję produktów i większe wykorzystanie komórek
  • jednorodność komórkowa umożliwia praktyczne kontrolowanie środowiska wzrostu w celu optymalizacji konkretnej charakterystyki komórki. 

Wydajna i efektywna uprawa mikroalg wymaga stałego światła, ciepłych temperatur, niewielkich opadów oraz odpowiedniej równowagi chemicznej w bardzo bogatym w składniki odżywcze środowisku, wolnym od zanieczyszczeń środowiskowych i niepożądanych organizmów. Przed tym wyzwaniem stanęło Cyanotech. 

Chociaż istnieje kilka sposobów na hodowlę mikroalg z grupy Haematococcus pluvialis, proces produkcyjny Cyanotech naśladuje naturę przy użyciu otwartych systemów hodowli. Duże, otwarte stawy ze słodką wodą naśladują środowisko naturalne, korzystając z długich godzin słonecznych na Hawajach. Ponadto marka posiada dedykowane zespoły naukowców, którzy monitorują zdrowie uprawianych glonów. Jest to gwarancją, że rośliny w późniejszym etapie produkcji spełnią rygorystyczne specyfikacje dotyczące jakości. Algi firmy są wolne od pestycydów, herbicydów i zweryfikowane w ramach projektu Non-GMO.

Ekologia

Ochrona zasobów naturalnych jest dla marki niezwykle ważna. Większość wody używanej podczas uprawy mikroalg jest poddawana procesowi recyklingu. Poprzez użycie paneli słonecznych o powierzchni 1,3 akrów Cyanotech wytwarza 1 147 000 kilowatogodzin (Kwh) energii elektrycznej rocznie. W ten sposób znacząco przyczynia się do zmniejszenia emisje gazów cieplarnianych. Według szacunku firmy jest to pomad 791 ton metrycznych dwutlenku węgla rocznie. Ponadto marka używa tylko zimnej, głębokiej wody morskiej do oszczędzania energii – chłodzi ona stawy i jest źródłem klimatyzacji w gorącym hawajskim klimacie. Uprawiając spirulię Cyanotech posiada także jedną z najbardziej ekologicznych upraw na świecie. Ta mikroalga wytwarza 15 razy więcej białka na akr niż wołowina, kukurydza i soja, a do jej produkcji zużywa 7 razy mniej wody.

Cyanotech - produkty

- Naturalna astaksantyna Hawaiian BioAstin – jest silnym przeciwutleniaczem w diecie. Wspiera i utrzymuje naturalną reakcję zapalną organizmu po wysiłku fizycznym, poprawia stan skóry oraz wspiera zdrowie oczu i stawów.

- Hawajska Spirulina - bogaty w składniki odżywcze suplement diety. Jest stosowany w celu uzyskania dodatkowej energii, wzmocnienia układu odpornościowego, a także krwionośnego oraz jako źródło przeciwutleniających karotenoidów.