Filtruj według

Marka

Marka

Cena

Cena

  • 18,00 zł - 107,00 zł

Witamina A

Jest to witamina, która rozpuszcza się w tłuszczach. Pełni udział w procesie widzenia, wpływa na wzrost, reguluje wzrost tkanki nabłonkowej i innych komórek organizmu. Ma również za zadanie zapobiegać rozwoju nowotworu, wzmacniać układ odpornościowy oraz zapobiegać zakażeniom. Co więcej, świetnie wpływa na stan włosów, skóry i paznokci. Jej niedobór skutkuje: złym widzeniem, słabą kondycją włosów, skóry i paznokci, zahamowaniem wzrostu oraz podatnością na infekcje i wirusy.

Aktywne filtry

Odpowiedni poziom witaminy A w organizmie jest ważny nie tylko ze względów zdrowotnych, ale również urodowych. Zaburzenia poziomu tej witaminy w organizmie wpływają na całe nasze ciało, nie tylko twarz. Jest ona bowiem odpowiedzialna za wzrost i rozwój długich włosów oraz paznokci i zębów. Ponieważ witamina A jest odpowiedzialna za prawidłowy rozwój włosów i paznokci, to jej niedobór powoduje: zaburzenia wzrostu włosów i paznokci, utratę gęstości włosów, utratę lub zaburzenie koloru włosów.

Witamina A jest niezbędna do prawidłowego wzrostu i zdrowia paznokci. Niedobór tej witaminy może prowadzić do zmian w paznokciach, takich jak złamania, łuszczenie się płytki, a nawet choroby paznokci. Z tego powodu warto zadbać, aby w codziennym menu były: wątroba, ryby, jaja, owoce morza, produkty mleczne.

Witamina A, to ważny element diety w okresie dojrzewania. Wraz z wiekiem poziom tej witaminy w organizmie spada, dlatego jest ona niezbędna w trakcie okresu dojrzewania.

Dieta z zaburzoną przemianą materii

Witamina A jest konieczna dla prawidłowego funkcjonowania procesu trawienia. U osób z zaburzoną przemianą materii jej niedobór może doprowadzić do niedokwaśności, która jest zaburzeniem przemiany materii, wywołanym niedoborem cukrów czy pewnych białek np. białek serwatki.

Brak witaminy A w organizmie może doprowadzić do niedokwaśności, która jest zaburzeniem przemiany materii, wywołanym niedoborem cukrów czy pewnych białek np. białek serwatki.

Dieta bogata w witaminę A

Witamina A znajduje się w niektórych warzywach, owocach i mięsie. Poniżej przedstawiamy, które z nich zawierają ją w największych ilościach:jajka, pomidory i ketchup, papryka, wątróbka, parmesan, sardynki, buraki, papaja, szpinak, cytryna, banany, ananas, owoce morza.