Filtruj według

Marka

Marka

Cena

Cena

  • 11,00 zł - 267,00 zł

Problemy stawowe

Osoby starsze, otyłe czy intensywnie trenujące bardzo często narażone są na bóle stawów, które ograniczają sprawność i utrudniają codzienne funkcjonowanie. Ich przyczyną może także być niedobór witamin, minerałów oraz innych składników odżywczych. Jednak odpowiednio dobrane suplementy diety pomogą nam pozbyć się tych przykrych dolegliwości. Przede wszystkim wspomagają one produkcję mazi stawowej, która odpowiada za ochronę przed ścieraniem stykających się ze sobą kości. Co więcej, pomagają również łagodzić i niwelować ból w chorobie reumatoidalnego zapalenia stawów.

Aktywne filtry

Ból pleców, stawów i mięśni może być spowodowany wieloma czynnikami - między innymi stylem życia oraz genetyką. Dolegliwości te potrafią być niezwykle uciążliwe, a także realnie wpływać na komfort naszego funkcjonowania każdego dnia. Z tego powodu wiele osób poszukuje skutecznych suplementów na problemy stawowe, które pozwolą je skutecznie niwelować.

Problemy stawowe - przyczyny

Większość suplementów na zdrowie stawów działa poprzez zmniejszenie stanu zapalnego lub ochronę chrząstki w stawach. Jest to materiał, który spoczywa między kośćmi i zapobiega ich ocieraniu się. Chrząstka z czasem ulega zużyciu, prowadząc do choroby zwyrodnieniowej stawów. Jest to bardzo częste źródło bólu i niepełnosprawności. Problemy stawowe posiadają jednak różne przyczyny, z tego też powodu diagnoza oraz leczenie musi być spersonalizowane i dostosowane do każdego pacjenta, w oparciu o poziom stanu zapalnego, sposób odczuwania bólu, inne schorzenia oraz aktualnie przyjmowane leki.

Skuteczna walka z bólem stawów

Podczas gdy leki przeciwzapalne, takie jak ibuprofen lub naproksen, mogą być skuteczne przy ostrym bólu, ich długotrwałe stosowanie może powodować szkodliwe skutki uboczne, w tym uszkodzenie nerek czy przewodu pokarmowego. Aby skutecznie walczyć z bólem stawów ważne jest poznanie konkretnych przyczyn dolegliwości.

Najskuteczniejszym sposobem na walkę z każdego rodzaju dolegliwością jest jednak zapobieganie jej powstawaniu. Niektóre składniki aktywne znajdujące się w suplementach diety są obiecującą metodą łagodzenia oraz niwelowania bólu, sztywności, a także innych objawów problemów stawowych. Glukozamina i chondroityna, kwasy tłuszczowe omega-3, SAM-e i kurkumina to tylko niektóre z naturalnych produktów zbadanych przez naukowców w leczeniu choroby zwyrodnieniowej stawów czy reumatoidalnego zapalenia stawów.

Problemy stawowe - substancje, które skutecznie wpływają na dolegliwość

  • Glukozamina - jest naturalnym składnikiem chrząstki, która zapobiega wzajemnemu ocieraniu się kości. Ponadto, niweluje bóle stawów oraz stany zapalne. Może również pomóc w zapobieganiu rozpadowi chrząstki. W suplementach występują dwa rodzaje glukozaminy: chlorowodorek glukozaminy i siarczan glukozaminy.
  • S-adenozylo-L-metionina (SAMe) - to substancja powszechnie stosowany w leczeniu objawów choroby zwyrodnieniowej stawów. Jest naturalnie wytwarzana przez wątrobę z aminokwasu zwanego metioniną. SAMe pełni wiele funkcji, w tym wspomaga produkcję i naprawę chrząstki. Jego suplementacja może pomóc w niwelowaniu objawów bólu stawów spowodowanego chorobą zwyrodnieniową. 
  • Olej rybi - zawiera kwasy tłuszczowe omega-3, kwas dokozaheksaenowy i kwas eikozapentaenowy, które mają działanie przeciwzapalne. Badania wskazują, że przyjmowanie suplementów oleju rybiego zmniejsza objawy takie jak ból stawów u osób z reumatoidalnym zapaleniem stawów.
  • Kurkumina - jest aktywnym składnikiem kurkumy, która jest podstawowym składnikiem indyjskich curry. W organizmie działa jako silny środek przeciwzapalny, blokując ten sam enzym sprzyjający rozwijaniu się stanów zapalnych.

Inne sposoby na problemy stawowe

Nawet podczas przyjmowania suplementów w celu wzmocnienia lub utrzymania zdrowia stawów, ważne są zmiany w stylu życia. Warto stosować się do poniższych reguł. Nasz układ mięśniowo-szkieletowy nam za to podziękuje.

  • Utrzymuj umiarkowaną wagę, aby zmniejszyć obciążenie stawów
  • Zadbaj o regularną aktywność fizyczną. W ten sposób wzmocnisz mięśnie, które podtrzymują stawy.
  • Spróbuj delikatnych rozciągań i jogi. Pozwoli to zwiększyć elastyczność i zakres ruchu w stawach.
  • Stosuj ciepłe lub zimne okładów, aby zmniejszyć sztywność lub bolesność stawów.
  • Ponadto, alternatywne terapie takie jak masaż lub akupunktura, mogą u niektórych osób złagodzić niewielkie objawy. Te metody mogą również pomóc w zmniejszeniu innych ważnych czynników, takich jak stres.