Filtruj według

Cena

Cena

  • 38,00 zł - 39,00 zł

Burdock root / Korzeń łopianu

Burdock root / Korzeń łopianu wspomaga przede wszystkim utrzymanie prawidłowego poziomu glukozy we krwi. Pozytywnie wpływa również na pracę wątroby i trzustki, a także przemianę materii. Dodatkowo oczyszcza krew, działa moczopędnie oraz zwiększa wydalanie żółci. 

Aktywne filtry

YANGO Korzeń Łopianu 410 mg (90 kaps.)

Cena 38,49 zł
Availability: 2 In Stock
Łopian pobudza wytwarzanie soku żołądkowego i żółci oraz zwiększa aktywność enzymów trzustkowych, dzięki czemu poprawia trawienie. Wspomaga tym samym diurezę oraz ułatwia oczyszczanie organizmu z toksyn. Wpływa również na tempo przemiany materii. SKŁADNIKI: Skład: Ekstrakt z korzenia łopianu (Arctium lappa) standaryzowany na zawartośc min. 10% arktin (związek z grupy glikozydów). Skład kapsułki: Celuloza roślinna (wegetariańskie). Składniki W dziennej porcji (1 kapsułka) Łopian - ekstrakt    w tym arktin (10%) 410 mg 41 mg SPOSÓB UŻYCIA: 1 kapsułka raz dziennie, po posiłku. PRZECIWWSKAZANIA: Osoby przyjmujące leki przed użyciem powinny skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. Niewskazane małym dzieciom, kobietom w ciąży oraz karmiącym. SPOSÓB PRZECHOWYWANIA: Przechowywać w

Korzeń łopianu-co to jest? 

Łopian to roślina z grupy astrowatych posiadająca charakterystyczne kuliste różowe kwiatostany z haczykowatymi łuskami. Jej właściwości medyczne wykorzystuje się od wieków. W szczególności w leczeniu stosuje się korzeń łopianu, który wykazuje wiele właściwości zdrowotnych. Słynie głównie z korzystnego działania na włosy, cerę, a także układ moczowy i pokarmowy. Korzeń łopianu zasłynął również jako składnik wielu kosmetyków. W jego składzie możemy znaleźć m.in. sole mineralne takie jak: potas, żelazo, wapń, magnez i cynk oraz witaminy C i E oraz kwas foliowy, a także flawonoidy, olejek eteryczny, białka oraz inulinę.

Łopian na układ trawienny

Łopian należy do najskuteczniejszych naturalnych suplementów diety usprawniających przemianę materii. Świetnie sprawdza się przy problemach układu pokarmowego m.in. zaburzeniach wydzielania żółci. Powoduje on zwiększenie jej wydzielania w wątrobie oraz enzymów trawiennych w trzustce usprawniając ich przepływ do dwunastnicy. Dzięki temu przyspiesza przyswajanie pokarmów i proces trawienia.

Łopian na reumatyzm

Według współczesnych naukowców korzeń łopianu posiada w swoim składzie lignany, które wykazują właściwości przeciwbólowe i przeciwzapalne. W związku z tym polecany jest zwłaszcza na zwichnięcia, złamania lub stłuczenia. Korzystnie również wpływa na leczenie i łagodzenie objawów reumatoidalnego zapalenie stawów.

Działanie moczopędne 

Korzeń łopianu ma silne działanie moczopędne, dzięki któremu pomaga usuwać z organizmu szkodliwe toksyny oraz zbędne produktów przemiany materii. W związku z tą właściwością poleca się również stosować go pomocniczo w leczeniu zaburzeń układu moczowego m.in. zapalenia pęcherza.

Na włosy i skórę

Pozytywne działanie łopianu na włosy charakteryzuje się przede wszystkim hamowaniem ich wypadania. Wspomaga on również ogólną odbudowę struktury włosa, przyspiesza ich porost oraz redukuje łupież. Dzięki właściwościom antybakteryjnym i przeciwgrzybiczym pomaga w leczeniu różnych zaburzeń i chorób skóry. Między innymi hamuje i usuwa występowanie wyprysków, trądziku, świądu skóry oraz czyraków.

Pozostałe właściwości 

Korzeń łopianu stosowany bywa także jako środek zmniejszający poziom cukru we krwi. Lignana, która jest jednym ze składników korzenia łopianu wykazuje działanie przeciwzapalne i przeciwutleniające. Dzięki dużej zawartości potasu łopian rozszerzania naczynia krwionośne oraz usprawnia przepływ krwi, co reguluje ciśnienie i hamuje ryzyko wystąpienie chorób serca czy udaru mózgu. W związku z wysoką zawartością błonnika przywraca regularność wypróżnień. Pomocny bywa również przy dolegliwościach takich jak: niestrawność, zgaga czy wzdęcia. 

Przeciwwskazania 

W trakcie leczenia preparatami roślinnymi nie można zapomnieć o możliwych ewentualnych przeciwwskazaniach. Nie należy go przede wszystkim stosować w ciąży i w okresie laktacji. Stosowanie suplementów diety opartych na korzeniu łopianu jest przeciwwskazane również w przypadkach nietolerancji składników tej rośliny i reakcji alergicznych.