NASZ BIOBLOG

  1. Strona główna
  2. > Blog
Na co uważać podczas odchudzania?

Na co uważać podczas odchudzania?

Żyjemy w czasach ciągle zmieniających się trendów żywieniowych. Social media zasypują nas informacjami o dietach, sposobach na odchudzanie czy najnowszych metodach treningowych. W czasach kiedy do zostania dietetykiem wystarczy kilkudniowy kurs online, łatwo wpaść w najróżniejsze pułapki.

Co to jest dieta ketogeniczna?

Co to jest dieta ketogeniczna?

Wsród bijących do nas na portalach społecznościowych nagłówkach dieta ketogeniczna występuje na prawdę często. Jej skuteczność możemy oglądać na niejednym zdjęciu „przed i po”, których rezultaty potrafią zmotywować do pracy nad sylwetką. Zanim jednak pełni energii przejdziemy do działania warto poznać czym jest ketoza, jaki ma wpływ na nasz organizm oraz jak w praktyce stosować keto.

Ashwagandha co to? Działanie i właściwości

Ashwagandha co to? Działanie i właściwości

Ashwagandha nazywana również indyjskim żeń szeniem lub witanią ospałą to roślina występująca pod postacią zielonego krzewu, rosnącego głównie w strefie subtropikalnej. Zalicza się ją do adaptogenów, czyli substancji, które wspomagają organizm w zaburzeniach powodowanych stresem psychicznym lub fizycznym.

Czym jest karnozyna?

Czym jest karnozyna?

Karnozyna jest organicznym związkiem chemicznym, inaczej di peptydem. Powstaje z połączenia dwóch aminokwasów, należą do nich beta-alanina i histydyna. Można ją znaleźć w całym organizmie, gdzie naturalnie występuje.

Co to są nawyki?

Co to są nawyki?

Zacznijmy od tego co to jest nawyk. Nawyk jest to automatyczny, wyuczony sposób zachowania się, głównie poprzez powtarzanie. Zatem nawyki żywieniowe to nic innego jak sposób, w jaki się odżywiamy.

Czy jajka są zdrowe?

Czy jajka są zdrowe?

Powszechnie wiadomo, że wysoki poziom frakcji cholesterolu LDL wiąże się ze zwiększonym ryzykiem chorób serca. Jednak jajka powodują zmianę struktury cholesterolu LDL z małych i gęstych kuleczek, w większe. A te nie przyczyniają się do rozwoju chorób sercowo-naczyniowych.