Filtruj według

Marka

Marka

Cena

Cena

  • 37,00 zł - 331,00 zł

Aktywne filtry

Dr Mercola to marka założona pod przewodnictwem Josepha Michaela Mercola, która zajmuje się zrównoważonym i świadomym podejściem do suplementacji. Firma wyróżnia trzy filary prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu - zdrowe ciało,  sprawny układ odpornościowy oraz żywienie. Oferując naturalne, przystępne oraz charakteryzujące się wysoką biodostępnością suplementy diety chce wspomagać budowanie podstaw zdrowia każdego z nas.

Kim jest Dr Mercola?

Doktor Joseph Michael Mercola jest amerykańskim lekarzem. Posiada wykształcenie zarówno w medycynie tradycyjnej, jak i naturalnej. Przede wszystkim zajmuje się jednak osteopatią. Ta szeroka dziedzina medycyny skupia się na holistycznym podejściu do zdrowia. Pomaga pacjentom rozwijać postawy i styl życia, który nie tylko będzie zwalczać chorobę, ale także jej zapobiegać.

Jest autorem ponad 30 badań naukowych i raportów opublikowanych w czasopismach i publikacjach medycznych. Jest założycielem własnej strony internetowej, na której od 1997 roku dzieli się doświadczeniami zdrowotnymi oraz rozpowszechnia ważne informacje na temat zdrowia. Dodatkowo promuje naturalne sposoby osiągnięcia optymalnego zdrowia. Jego celem jest zainicjowanie transformacji wadliwego systemu opieki zdrowotnej w USA i umożliwienie ludziom przejęcia kontroli nad swoim zdrowiem dzięki praktykom regeneracyjnym oraz odpowiedniej suplementacji. 

Dziś jego strona jest wiodącym na całym świecie źródłem wiarygodnych informacji na temat naturalnego zdrowia, a marka Dr Mercola opracowała ponad 1000 najwyższej jakości produktów dla zdrowia, domu i zwierząt domowych, w tym suplementy, kosmetyki i produkty biodynamiczne z certyfikatem Demeter.

Jakość marki

Firma przede wszystkim stawia na biodostępność, czyli przyswajalność składników odżywczych. Pozwala to w pełni wykorzystywać potencjał oferowanych suplementów diety. Praktykami stosowanymi w celu zapewnienia jak największej przystępności jest szereg innowacyjnych procesów oraz zaawansowanych technologii. Należą do nich fermentacja, mikronizacja, opóźnione uwalnianie, specjalne powłoki, a także technologia oparta na liposomach, która wzmacnia składniki odżywcze oraz poprawia biodostępność.

Dr Mercola jest wieloletnim orędownikiem oznakowania i przejrzystości organizmów zmodyfikowanych genetycznie (GMO). Często wspomina, że żywność, która zawiera GMO powinna mieć czytelne oznakowanie.  Jego marka wykorzystuje do tego własną plakietkę „wolne od GMO”. Tym samym pragnie wskazać, że wszystkie produkty przeszły rygorystyczny proces gwarantujący, że nie zawierają żadnych zbędnych substancji. 

Ponadto wszystkie produkty są kompleksowo przebadane. Suplementy przechodzą wiele mikrotestów, a także analizę sensoryczną i jakościową przed wprowadzeniem na rynek.

Ekologia

Marka nie jest także obojętna na zmiany klimatyczne zachodzące na świecie. Pielęgnuje idee zrównoważonego rozwoju. Etycznie pozyskuje biodynamiczne i organiczne składniki, ściśle współpracuje także z rolnikami i innymi partnerami. Produkty Dr Mercola są pakowane wyłącznie przy użyciu szkła lub tworzyw sztucznych nadających się do recyklingu. Firma zabrania stosowania także jakichkolwiek plastikowych wypełniaczy podczas transportu, aby wywierać jak najmniejszy wpływ na nasze środowisko. 

Suplementy diety nie zawierają szkodliwych wypełniaczy, konserwantów i substancji pomocniczych, takich jak stearynian magnezu, sztuczne aromaty i substancje słodzące, ftalany i glikol polietylenowy. W miarę możliwości marka używa certyfikowanych składników biodynamicznych i organicznych, które są wolne od soi i glutenu. Ponadto wszystkie produkty są wytwarzane zgodnie z odpowiednimi standardami GMP (dobre praktyki produkcyjne) określonymi indywidualnie dla każdego produktu marki.