Filtruj według

Marka

Marka

Cena

Cena

 • 18,00 zł - 128,00 zł

Na wątrobę

Czy wiesz że nieodwracalne zmiany w wątrobie wywołane są zazwyczaj przez niehigieniczny tryb życia, niewłaściwe odżywianie, stres a także alkohol? Jednak do najczęstszych z nich należą wysokotłuszczowa dieta, jedzenie fast food, imprezowy tryb życia oraz wysoka zawartość konserwantów w pożywieniu. Stosowanie suplementów na wątrobę ma szczególnie zadbać o jej szybszą regenerację oraz usprawnić pracę całego układu pokarmowego. Dodatkowo suplementy te wykazują działania detoksykacyjne, przez co usuwają z organizmu niebezpieczne toksyny. Co ważne, ich stosowanie jest bezpieczne, ponieważ w ich składzie głównie występują mieszaniny ziół.

Aktywne filtry

Kiedy myślimy o najważniejszym narządzie w ciele, serce, płuca czy mózg prawdopodobnie jako pierwsze przechodzą nam przez głowę. W rzeczywistości na szczycie hierarchii jest jednak wątroba. Odgrywa ona kluczową rolę w filtrowaniu oraz usuwaniu toksyn i innych szkodliwych związków z krwi. Ponadto spełnia wiele istotnych funkcji, w tym uczestniczy w syntezie białek, produkcji hormonów czy wspomaganiu trawienia. Warto więc swoją uwagę skierować na wątrobę i dowiedzieć się, jak zadbać o jej zdrowie.

Dolegliwości związane z wątrobą

Zdrowa wątroba usuwa odpady z krwi, metabolizuje tłuszcz i syntetyzuje hormony. Uszkodzona, chora lub nieprawidłowo działająca może prowadzić do niebezpiecznych, a nawet zagrażających życiu konsekwencji.

Główną dolegliwością związaną z narządem jest zapalenie wątroby. Najczęściej następuje w wyniku infekcji wirusowej. Jednak spożywanie alkoholu, narażenie na toksyny, czy niektóre leki mogą również powodować tą chorobę.

Oznaki nieprawidłowego funkcjonowania wątroby obejmują:

 • zmęczenie
 • słabość
 • utrata apetytu
 • niezamierzona utrata wagi
 • nudności i wymioty
 • ciemnożółty mocz
 • dyskomfort w prawej górnej części brzucha

Suplementy na wątrobę

W czasach, gdy w jedzeniu, wodzie, którą pijemy, i powietrzu, którym oddychamy, są toksyny, dbanie o wątrobę jest ważniejsze niż kiedykolwiek. Suplementy mające na celu poprawę funkcjonowania są wysoce skuteczne w detoksykacji narządu, jednocześnie pomagając mu efektywniej pracować. Zamieszczamy listę kilku składników, które często znajdują zastosowanie w specyfikach wspomagających zdrowie wątroby.

 • Ostropest plamisty - jest najpopularniejszym ziołowym suplementem na problemy z wątrobą. Zawiera sylibininę, która działa jako przeciwutleniacz. Tym samym neutralizuje wolne rodniki, przyczyniające się do powstawania stanów zapalnych.
 • Cynk - jest niezbędnym pierwiastkiem, który bierze udział w podziałach komórek oraz syntezie DNA. Dodatkowo wspiera funkcjonowanie całego układu odpornościowego. Badania wykazały, że przewlekła choroba wątroby może prowadzić do niedoboru cynku. Dodatkowo udowodniono, że suplementacja tego minerału może pomóc chronić narząd przed stresem oksydacyjnym spowodowanym infekcjami wirusowymi zapalenia wątroby typu C.
 • Korzeń lukrecji - zawiera aktywny związek zwany kwasem lukrecjowym, który może pomóc łagodzić stan zapalny w wątrobie i zregenerować jej uszkodzone komórki. Surowy ekstrakt odwraca skutki strucia wywołanego alkoholem oraz gromadzenia się tłuszczu w narządzie.
 • Liść karczocha - ma właściwości przeciwutleniające. Badania sugerują, że może działać ochronnie poprzez pomoc w regeneracji komórek wątroby.

Jak zachować zdrową wątrobę?

Przyjmowanie suplementów to tylko składowa nawyków, które powinniśmy praktykować w celu zadbania o zdrowie wątroby. Kilka prostych zmian w  stylu życia może także pozytywnie wpłynąć na kondycję naszego narządu.

 • Ogranicz tłuszcz w swojej diecie - Spożywanie diety bogatej w smażone potrawy, słodycze i fast foody prowadzi do otyłość lub nadwagi, które zwiększa ryzyko chorób wątroby.
 • Trzymaj się z dala od toksyn -Substancje chemiczne zawarte w niektórych środkach owadobójczych, środkach czyszczących i aerozolach mogą uszkodzić wątrobę podczas ich przetwarzania. Jeśli musisz użyć tych produktów, upewnij się, że pomieszczenie jest dobrze wentylowane.
 • Ogranicz palenie - jest to szkodliwe dla wątroby.
 • Zachowaj ostrożność podczas picia alkoholu - duże ilości piwa, wina lub likieru uszkadzają komórki wątroby i mogą prowadzić do marskości. Pij alkohol z umiarem.
 • Nie mieszaj alkoholu i leków - Jednoczesne spożywanie alkoholu i niektórych leków może pogorszyć uszkodzenie wątroby. Przeczytaj uważnie instrukcję przed zażyciem jakiegokolwiek leku na receptę. Unikaj alkoholu, jeśli etykieta mówi, że połączenie jest niebezpieczne.