Filtruj według

Cena

Cena

 • 17,00 zł - 66,00 zł

Problemy skórne, z paznokciami i włosami

Masz problemy skórne, wypadają i rozdwajają się włosy a Twoje paznokcie są podatne na złamania? W takim wypadku powinieneś rozważyć dodatkową suplementację i uzupełnienie swojej diety o wartościowe składki odżywcze. U nas znajdziesz produkty, które od wewnątrz pomogą zwalczyć Twoje problemy. Ich zadaniem jest przede wszystkim poprawa kondycji skóry, włosów i paznokci. Wpływają również na stymulowanie wzrostu włosów. Dodatkowo pomogą zredukować oznaki zmęczenia czy starzenia się. Dzięki tym produktom będziesz mógł się cieszyć pięknymi, zdrowymi włosami i paznokciami, a z Twojej skóry znikną wszystkie niedoskonałości. 

Aktywne filtry

Problemy skórne, z paznokciami i włosami są dobrym wskaźnikiem ogólnego stanu zdrowia. Nawet małe drobiazgi, takie jak łamliwe paznokcie czy wypadające włosy mogą być sposobem organizmu na powiedzenie, że czas podjąć kroki w celu poprawy swojego zdrowia.

Problemy skórne, z paznokciami i włosami 

Wiele problemów może mieć wpływ na skórę, włosy lub paznokcie. Być może nie otrzymujesz wszystkich potrzebnych składników odżywczych ze swojej diety. Brak witamin i minerałów przekłada się na ogólną kondycję organizmu. W tym przypadku najlepszym rozwiązaniem okazać się może dodatkowa suplementacja oraz wprowadzenie bardziej zbilansowanych, pełnowartościowych posiłków. Inną przyczyną może być brak odpowiedniego poziomu nawodnienia. Picie niewystarczającej ilości wody przyczynia się nie tylko do suchości skóry, ale również wpływa na funkcjonowanie chociażby mózgu. Badania wykazały, iż odwodnienie skutkuje pogorszeniem się zdolności do logicznego myślenia czy przyswajaniu oraz zapamiętywaniu informacji. 

Aby skutecznie wpłynąć na problemy skórne, z paznokciami i włosami konieczne są zmiany w stylu życia. Skoncentruj się przede wszystkim na jedzeniu. Spożywaj zbilansowane, pełnowartościowe posiłki, a niedobory składników odżywczych uzupełnij odpowiednimi suplementami. Pij również dużo wody.

Skóra, paznokcie, włosy

 • Skóra - Twoja skóra jest twoim największym organem, a jej stan jest dobrym wskaźnikiem tego, co dzieje się w twoim ciele. Problemy z nią związane obejmują przede wszystkim suchość, swędzenie, wysypki (szczególnie na tle alergicznym) oraz trądzik.
 • Paznokcie - Jeśli Twoje paznokcie łatwo się łamią i są przebarwione, może to sygnalizować podstawowe problemy zdrowotne. Białe/mleczne plamy czy kruchość/łamliwość to pierwsze objawy, które wskazywać mogą na osłabienie organizmu.
 • Włosy -to jedna z najszybciej rosnących tkanek – ustępująca jedynie szpikowi kostnemu. Jeśli nie są w dobrym stanie, może to oznaczać różne problemy zdrowotne. Łupież, suchość czy wypadanie włosów mogą świadczyć o niedoborach substancji odżywczych, wysokim poziomie stresu, a nawet anemii.

Niedobory składników odżywczych, a problemy skórne, z paznokciami i włosami

 • Białko – aminokwasy w nim zawarte są budulcem gęstych, lśniących włosów i mocnych paznokci. Białko łatwo dostarczyć można z pożywienia - głównie chudego mięsa, nabiału oraz roślin strączkowych. Objawy jego niedoboru to suchość, wypadanie włosów i osłabienie paznokci. 
 • Kolagen - jest głównym białkiem strukturalnym występującym w skórze oraz innych tkankach łącznych. Kiedy jego poziom spada, włosy przerzedzają się, skóra traci jędrność, a paznokcie stają się kruche i łamliwe.
  Włókna elastyny ​​tworzą macierz z kolagenem w kwasie hialuronowym. Razem te składniki działają, blokując wilgoć i sprawiając, że skóra, włosy i paznokcie są gładkie, elastyczne i jędrne. Wraz z wiekiem, menopauzą, a także uszkodzeniami spowodowanymi toksynami, nasze naturalne tempo odnawiania się tych składników odżywczych ulega spowolnieniu. Warto więc wprowadzić dodatkową suplementację, która opóźni opisane procesy.
 • Żelazo – Objawy niedoboru tego minerału obejmują łamliwe, łuszczące się paznokcie i wypadanie włosów. Mieszki włosowe zawierają ferrytynę. Gdy ilość żelaza spada, wpływa to na ich zdolność do wzrostu. Zamiast tego rozwijają się włosy niepigmentowane, siwe, cienkie.
 • Witamina B12 - jest ważna dla produkcji czerwonych krwinek, metabolizmu i reprodukcji komórek. W ten sposób pomaga zmniejszyć suchość skóry oraz zredukować wypadanie włosów.
 • Tłuszcze Omega – Nienasycone kwasy tłuszczowe są częścią wszystkich błon komórkowych. Są niezbędne do odżywiania skóry, włosów i paznokci. Jednocześnie utrzymują odpowiedni poziom nawilżenia, zwalczają stany zapalne oraz zarządzają produkcją sebum. Ponadto zapobiegają i łagodzą oznak starzenia (zmarszczki, wysuszenie i przerzedzenie), stymulują produkcję zdrowych komórek, leczą choroby skóry, a także chronią przed oparzeniami słonecznymi. Kwasy Omega-3 (EPA i DHA) znajdziesz w składnikach takich jak oleje rybne czy oleje z wiesiołka i/lub z ogórecznika.