Filtruj według

Marka

Marka

Cena

Cena

  • 40,00 zł - 161,00 zł

Ekstrakt z karczocha

Ekstrakt z karczocha między innymi korzystnie wpływa na układ trawienia, pracę wątroby i obniżanie cholesterolu. Wspomaga również spalanie tkanki tłuszczowej, dzięki czemu wspiera proces odchudzania. Posiada także właściwości obniżające poziom cukru we krwi. Dodatkowo odpowiada za odtruwanie i oczyszczanie organizmu

Aktywne filtry

YANGO Karczoch - ekstrakt 10:1 (60 kaps.)

Cena 40,99 zł
Availability: 4 In Stock
Wysoka dawka dzienna - aż 860 mg ekstraktu 10:1 z Karczocha w kapsułkach 30 dni suplementacji Bez dodatków i wypełniaczy Kapsułki z celulozy roślinnej, przyjazne wegetarianom i weganom. JAKOŚĆ, KTÓRA CZYNI CUDA. WARTO WIEDZIEĆ!Karczoch od Yango® zawiera w sobie SILNY EKSTRAKT Karczocha. To znaczy, że stosując nasz preparat otrzymasz widocznie lepsze rezultaty, w porównaniu do suplementów na bazie sproszkowanego karczocha. Ekstrakt, a sproszkowana roślina to potężna różnica pod względem siły działania na organizm ludzki. Składnik aktywny 1 kapsułka 2 kapsułki Karczoch ekstrakt 10:1 430 mg 860 mg Pozostałe informacje Kapsułek w opakowaniu 60 kapsułek Rodzaj kapsułek Wegetariańskie Sugerowana dawka dzienna 2 kapsułki 1 opakowanie wystarcza na 30

Co to jest karczoch? Charakterystyka i właściwości

Karczoch to roślina z gatunku rodziny astrowatych, pochodząca z basenu Morza Śródziemnego. Uprawiana jest w całej Europie głównie we Włoszech, Francji, Niemczech, Hiszpanii i Szwajcarii. Tworzy masywne łodygi, które mogą osiągać wysokość nawet 2 metrów. W celach leczniczych zbiera się liście lub liście z łodygami z dojrzałych roślin trzy razy w roku, dokładnie w maju, sierpniu i październiku. Dzięki zawartości cynaryny ekstrakt z karczocha wykazuje wiele wartości zdrowotnych dla organizmu. Zawiera on bogate źródło witamin C, B1, B2, PP, B6, A, E, K oraz kwas foliowy, a także składniki mineralne takie jak wapń, żelazo, magnez, potas, sód, cynk i fosfor. Oprócz zastosowania zdrowotnego karczoch znalazł miejsce w kuchni. Jego smak jest charakterystyczny delikatnie orzechowy, ale też łagodnie cierpki i gorzkawy. Warto dodać, że jako potrawa jest on mało kaloryczny, dzięki czemu ułatwia też odchudzanie. 

Składniki aktywne karczocha

Najważniejszymi składnikami liści karczocha są kwasy fenolowe i ich estrowe pochodne, które stanowią około 2% składu. Należą do nich: kwas kawowy, kwas chlorogenowy, kwas neochlorogenowy, kwas kryptochlorogenowy oraz najważniejszy kwas 1,5-dikawoilochinowy, czyli cynaryna. Jeśli chodzi o związki flawonoidowe istotna jest luteolina i jej pochodne oraz apigenina. Oprócz tego w liściu karczocha można zauważyć obecność kwasów organicznych m.in. kwasu jabłkowego, kwasu bursztynowego oraz kwasu cytrynowego.

Karczoch właściwości lecznicze

Właściwości prozdrowotne karczocha znane są od starożytności. Początkowo stosowano go na niestrawności, problemy z wątrobą czy nerkami. Dopiero około XX wieku włoscy naukowce w ekstrakcie z karczocha odkryli najbardziej ceniony związek tej rośliny-cynaryne, czyli kwas 1,5-​dikawoilochinowy. Przede wszystkim wpływa ona na funkcjonowanie wątroby i dróg żółciowych, zwłaszcza przy stanach zapalnych. Ponadto wspiera metabolizm pokarmów oraz utrzymuje prawidłowy poziom cholesterolu i lipidów we krwi. Jego kolejny ważny składnik inulina, zapewnia uczucie sytości, przez co usprawnia proces odchudzania. Dzięki temu składnikowi spożywanie karczocha zaleca się także osobom, które cierpią z powodu zaparć. Ekstrakt z karczocha ogranicza również rozwój komórek nowotworowych. Dodatkowo posiada lekkie działanie moczopędne, co ułatwia usuwanie szkodliwych produktów przemiany materii z organizmu.

Ekstrakt z karczocha w suplementach diety

Suplementy z wyciągiem z karczocha działają wspomagająco w chorobach wątroby związanych z zaburzeniami produkcji i wypływu żółci takimi jak: kamica żółciowa, żółtaczka, zapalenie pęcherzyka żółciowego i dróg żółciowych. Zaleca się stosowanie również w przy zaburzeniach przemian tłuszczowych. Profilaktycznie można zażywać jako środek zapobiegający miażdżycy. Suplementy regulują również rytm wypróżnień, a także zapobiegają wzdęciom i zaparciom.

Przeciwskazania 

Ekstrakt z karczocha nie powinien być stosowany przez osoby cierpiące na obstrukcję dróg żółciowych, ponieważ ma właściwości żółciopędne i żółciotwórcze. Spożywać nie można również w przypadku nadwrażliwości na rośliny z rodziny astrowatych. Kobiety w ciąży powinny ostrożnie suplementować wyciąg z karczocha lub skonsultować to z lekarzem. Na ogół nie pojawiają się żadne skutki uboczne u osób zażywających. Bardzo rzadko występują: biegunka, utrata apetytu lub wzdęcia.