Filtruj według

Marka

Marka

Cena

Cena

 • 29,00 zł - 580,00 zł

Anemia

Anemia to inaczej niedokrwistość, objawiająca się zazwyczaj omdleniami, bladością i zmęczeniem. Co więcej, mogą wystąpić również dolegliwości takie jak łamliwość paznokci, wypadanie włosów, a także spadek koncentracji czy przyspieszone bicie serca. Anemia powstaje często w skutek złego i szybkiego stylu życia oraz nieprawidłowej diety. Preparaty na anemię mają za zadaniem przede wszystkim uzupełnić niedobory żelaza, witaminy z grupy B, a także witaminy C. Dzięki temu łagodzą one objawy anemii oraz pozytywnie wpływają na poprawę ogólnej kondycji organizmu. 

Aktywne filtry

BETTERYOU Iron 10 Daily Oral Spray - Żelazo (25...

Cena 56,49 zł
Availability: Out of stock
SKŁAD: Woda, ksylitol, etylenodiaminotetraoctan sodu-żelaza (III), cytrynian amonu żelaza, sorbinian potasu, naturalny aromat granatu. Składniki W dziennej porcji (4 rozpylenia) Etylenodiaminotetraoctan sodu-żelaza (III)/ cytrynian amonu żelaza) 10 mg SPOSÓB UŻYCIA: 4 rozpylenia dziennie. Nie trzeba przyjmować z jedzeniem lub wodą, można przyjmować o dowolnej porze dnia i łączyć z innymi sprayami doustnymi. PRZECIWWSKAZANIA: Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Nie należy przekraczać zalecanej dawki - nadmierne spożycie może wywołać działanie przeczyszczające. SPOSÓB PRZECHOWYWANIA: Przechowywać w suchym i chłodnym miejscu, w sposób niedostępny dla małych

BETTERYOU Iron 5 Daily Oral Spray - Żelazo (25 ml)

Cena 42,49 zł
Availability: 22 In Stock
SKŁAD: Woda, sacharoza, etylenodiaminotetraoctan sodu-żelaza (III), cytrynian amonu żelaza, sorbinian potasu, naturalny aromat jabłkowy, stewia. Składniki W dziennej porcji (4 rozpylenia) Etylenodiaminotetraoctan sodu-żelaza (III)/ cytrynian amonu żelaza) 5 mg SPOSÓB UŻYCIA: 4 rozpylenia dziennie. Nie trzeba przyjmować z jedzeniem lub wodą, można przyjmować o dowolnej porze dnia i łączyć z innymi sprayami doustnymi. PRZECIWWSKAZANIA: Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Nie należy przekraczać zalecanej dawki - nadmierne spożycie może wywołać działanie przeczyszczające. SPOSÓB PRZECHOWYWANIA: Przechowywać w suchym i chłodnym miejscu, w sposób niedostępny dla małych

SOLGAR Vitamin B12 1000 mcg (250 tabl.)

Cena 190,99 zł
Availability: Out of stock
Witamina B12 w przyrodzie występuje głównie w produktach pochodzenia zwierzęcego. W roślinach witamina ta występuje w śladowych ilościach, dlatego osoby będące na diecie wegetariańskiej, wegańskiej są narażone na jej niedobór.  Witamina B12 jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego, pokarmowego i krwiotwórczego. Pełni ważną rolę w przemianach białek, węglowodanów i tłuszczów.SKŁADNIKI:Witamina B12 (jako cyjanokobalamina); substancja słodząca: mannitol; substancje wypełniające: kwas stearynowy (roślinny), celuloza roślinna; aromat: naturalny aromat wiśniowy z naturalnymi aromatami; substancja przeciwzbrylająca: sole magnezowe kwasów tłuszczowych. Składniki 1 bryłce(dzienna porcja)            %RWS* Witamina B12(cyjanokobalamina)               1000 mcg 40000% %RWS

Anemia dotyka ponad dwóch miliardów ludzi na całym świecie. Stanowi to ponad 30% całej populacji Ziemi.

Czym jest anemia?

Anemia, czyli niedokrwistość jest definiowana jako niedobór czerwonych krwinek. W rutynowym badaniu krwi (morfologii) objawia się ona niskim poziomem hemoglobiny lub hematokrytu. 

Hemoglobina jest głównym białkiem w czerwonych krwinkach. Przenosi tlen i dostarcza go do całego organizmu. Jeśli cierpisz na anemię, jej poziom będzie niski. W rezultacie narządy nie otrzymują tlenu, którego potrzebują do prawidłowego funkcjonowania. Często skutkuje to większą wrażliwością na zimno oraz objawami zmęczenia lub osłabienia.

Istnieje kilka różnych rodzajów anemii. Poziom czerwonych krwinek może być niski z jednego z następujących powodów:

 • Niski poziom żelaza w organizmie - ciało potrzebuje tego minerału, aby wytworzyć hemoglobinę, która przenosi tlen po całym ciele (anemia z niedoboru żelaza) 
 • Dieta pozbawiona witaminy B12 lub zaburzenia organizmu, w wyniku których ograniczona jest jej wchłanialność (niedokrwistość złośliwa).
 • Niedobory kwasu foliowego lub zaburzenia w procesie jego wchłaniania (niedokrwistość z niedoboru kwasu foliowego).
 • Dziedziczne oraz genetyczne zaburzenia krwi (takie jak anemia sierpowata lub talasemia).
 • Stany, które powodują zbyt szybki rozkład czerwonych krwinek (np. niedokrwistość hemolityczna).
 • Przewlekłe stany powodujące, że organizm nie ma wystarczającej ilości hormonów do tworzenia czerwonych krwinek. Należą do nich np. nadczynność tarczycy, niedoczynność tarczycy, zaawansowana choroba nerek, toczeń i inne choroby przewlekłe.
 • Utrata krwi związana z innymi schorzeniami, takimi jak wrzody, hemoroidy lub zapalenie żołądka.

Choć lista rodzajów niedokrwistości jest długa, to jej najczęstszym typem jest anemia z niedoboru żelaza. Sposobem na jej leczenie jest wzbogacenie swojej diety w produkty bogate w ten minerał oraz odpowiednia suplementacja.

Jak anemia wpływa na organizm?

Niedokrwistość ma znaczący wpływ na organizm. Poza najbardziej znanymi objawami takimi jak uczucia zmęczenia czy zimna, do popularnych skutków należą także łamliwość paznokci oraz utrata włosów. W niektórych przypadkach zaobserwowano zmiany w odczuciu smaków czy dzwonienie w uszach. Różne rodzaje anemii mogą prowadzić również do innych poważnych problemów. Osoby z anemią sierpowatą często mają na przykład powikłania sercowe i płucne.

Nieleczona niedokrwistość może prowadzić do arytmii (tj. nieregularnego bicia), powiększenia lub niewydolności serca. Osoby zmagające się z anemią są również bardziej narażone na infekcje i depresję.

Jak zapobiec anemii?

Niektórym rodzajom anemii, na przykład dziedzicznym, nie można zapobiec. Można jednak zapobiegać anemii spowodowanej niedoborem żelaza, witaminy B12 czy B9. W przypadku niedokrwistości ważne jest dokonywanie świadomych i zdrowych wyborów żywieniowych. Pełnowartościowa dieta jest fundamentem, który pozwoli zapobiec temu schorzeniu. Ponadto wpłynie na ogólną jakość życia. Dodatkowo warto zadbać o regularne dostarczanie swojemu organizmowi wody. Niektóre badania wykazały, że takie działania pomagają w utrzymaniu wysokiego poziomu hemoglobiny. Aby kompleksowo wesprzeć organizm warto również zadbać o odpowiednią suplementację, która uzupełni niedobory witamin i minerałów.

Aby uchronić się przed anemią warto suplementować:

 • Żelazo
 • Witaminę B12, B9 oraz C
 • Kwas foliowy

Wykazano, że niektóre rzeczy zaburzają wchłanianie żelaza. Nie należy jednocześnie przyjmować suplementów wapnia i żelaza. Może to powodować obniżoną skuteczność działania.