Filtruj według

Marka

Marka

Cena

Cena

  • 28,00 zł - 68,00 zł

Cascara Sagrada

Cascara Sagrada inaczej szakłak amerykański to roślina dbająca przede wszystkim o nasze jelita. Posiada działanie przeczyszczające, jednak jest ono tak łagodne, że nawet podczas długiego stosowania nie powoduje skutków ubocznych. Usprawnia również procesy trawienia, co sprzyja utracie zbędnych kilogramów.

Aktywne filtry

SWANSON Cascara Sagrada 450 mg (100 kaps.)

Cena 38,49 zł
Availability: 42 In Stock
OPIS: Swanson Cascara Sagrada to 450 mg czystej kory drzewa cascara sagrada z wybrzeża Pacyfiku. Preparat wspiera prawidłowe funkcjonowanie jelit, działając skutecznie acz delikatnie, wspomaga regularne wypróżnienia. SKŁADNIKI: Składniki 1 kapsułka Szakłak amerykański (Rhamnus purshiana) (kora) 450 mg Pozostałe składniki: żelatyna, mikrokrystaliczna celuloza (włókno roślinne), stearynian magnezu, krzemionka.  SPOSÓB UŻYCIA: Przyjmuj 1 kapsułkę przed snem z pełną szklanką wody (240 ml). Tylko dla dorosłych. Ten produkt zawiera cascara. Należy uważnie przeczytać i stosować się do zaleceń. Nie stosować w przypadku wystąpienia lub rozwoju biegunki, luźnych stolców lub bólu brzucha, ponieważ cascara może pogorszyć te warunki i być szkodliwe dla zdrowia. Skonsultuj się z lekarzem,

Czym jest Cascara Sagrada?

Cascara Sagrada inaczej zwana szakłakiem amerykańskim, to roślina występująca głównie w Ameryce Północnej i Środkowej. Ma bardzo gorzki smak, stąd czasami stosuje się ją u osób mających problem z obgryzaniem paznokci. Kwitnie przeważnie na wiosnę, po czym rodzi ciemne, trujące jagody. Jej właściwości lecznicze pozyskuje się zwłaszcza z kory, dlatego też samo określenie „cascara sagrada” oznacza „święta kora”. Jest ona silnym i naturalnym środkiem likwidującym problemy trawienne i pobudzającym pracę jelit. Wykorzystywana jest od XIX wieku jako substancja przeczyszczająca i wzmacniająca ściany jelita grubego. Oprócz tego może wspierać również pracę wątroby, wydzielanie soków żołądkowych oraz żółci. Dodatkowo kora drzewa to cenne źródło witamin z grupy B-complex, a także minerałów takich jak mangan, potas i wapń. Ważną zaletą kory Cascara Sagrada jest bardzo łagodne, a zarazem skuteczne działanie. W związku z tym stosując tę substancję nie należy obawiać się gwałtownych bóli brzucha czy wymiotów.

Na co pomaga Cascara Sagrada?  

Szakłak amerykański przede wszystkim odpowiada za wywoływanie ruchów robaczkowych, dzięki czemu pobudza pracę jelita grubego i cienkiego. W związku z właściwościami przeczyszczającymi pomaga pozbyć się wzdęć czy zaparć. Cascara Sagarda wspiera również usuwanie toksyn z organizmu i dba o prawidłowe funkcjonowanie wątroby. Ponadto związki zawarte w roślinie pozwalają łagodzić różne zapalenia układu pokarmowego, ponieważ pozytywnie wpływają na błonę śluzową. Jej stosowanie zaleca się przede wszystkim osobom mającym regularne trudności z wypróżnianiem. Sprawdzi się także u osób starszych mających problemy z układem pokarmowym i trawieniem jedzenia.

Odchudzanie  

Produkty zawierające korę Cascara Sagrada są często zażywane przez osoby chcące zrzucić kilogramy. Poprzez swoje delikatne działanie substancje te uznaje się za bezpieczne. Dzięki właściwościom pobudzającym proces trawienia i detoks organizmu może ona sprzyjać utracie wagi.

Jak stosować szakłak amerykański? 

Ze względu na działanie przeczyszczające rośliny nie powinno się jej stosować dłużej niż jest to konieczne. Najczęściej sugeruje się przyjmowanie 1 kapsułki po południu lub przed snem, gdyż działanie przeczyszczające pojawia się zazwyczaj w przedziale od 6 do 12 godzin po spożyciu.

Skutki uboczne i przeciwwskazania

W związku z delikatnym działaniem szakłaku amerykańskiego roślina nie powinna wykazywać żadnych skutków ubocznych. Bardzo rzadko występują objawy takie jak bóle brzucha czy biegunka. Osoby z przewlekłymi dolegliwościami, zwłaszcza dotyczącymi obszaru jamy brzusznej powinny skonsultować suplementację z lekarzem. Kory cascara sagrada nie powinny przyjmować również kobiety w ciąży i dzieci poniżej 12 roku życia. Produkty zawierające szakłak amerykański nie mogą być zażywane przez osoby uczulone na którykolwiek z jego składników. Korę należy stosować wyłącznie w formie wysuszonej, ponieważ świeża może doprowadzić do silnych wymiotów i krwawienia.