Filtruj według

Cena

Cena

  • 88,00 zł - 89,00 zł

Srebro

Srebro koloidalne nazywane bywa naturalnym antybiotykiem, ponieważ posiada właściwości antybakteryjne, przeciwwirusowe i przeciwgrzybiczne. Pomocne jest w leczeniu zaburzeń trawiennych takich jak biegunki, wzdęcia, wrzody żołądka oraz jelit. Zapobiega również występowaniu hemoroidów oraz chroni przed zakażeniem gronkowcami czy paciorkowcami. Co więcej, najnowsze badania pokazują, że srebro jest w stanie wyleczyć boreliozę wywołaną przez bakterie Borrelia burgdorferi.

Aktywne filtry

O jakim srebrze mowa?

Kiedy mowa o srebrze najprawdopodobniej przychodzi nam do głowy obraz jakieś błyskotki, czy to pierścionka bądź kolczyków. Nie wiele jednak mówi się o srebrze w kontekście medycyny oraz korzyści, które mogą wyniknąć z suplementowania owego pierwiastka. Srebro bowiem to nie wszystko to, co się świeci.

Na początku warto zaznaczyć, że nie jest to "po prostu" srebro, a srebro koloidalne. A czym ono tak naprawdę jest? Są to niewielkie cząsteczki zawieszone w cieczy, których przez swój mikroskopijny rozmiar nie da się przefiltrować w standardowym procesie. Srebro to jest bardzo mocno rozdrobnione z żelatyną lub białkiem. Jak można się domyślić, owych nanocząsteczek nie można zobaczyć bez użycia specjalistycznego sprzętu, bowiem ich średnica nie przekracza 100 nm. Warto również wiedzieć, że srebro koidalne inaczej możemy nazwać kolargonem bądź nanosrebrem.

Srebro koidalne to nie wymysł wieku XXI. Jego zastosowanie znano już za czasów starożytnych. Używane było do konserwacji żywności, ale przede wszystkim w celu leczenia ludzi.
Kolargon wykorzystywano w celu zwalczania wszelakich infekcji. Można by rzec, że służył on tak, jak nam dzisiaj służy antybiotyk. W dodatku używano go również w przypadku odleżyn, na owrzodzenia, poparzenia oraz do opatrywania wszelakich ran.

Działanie srebra koloidalnego.

Srebro koidalne ma wiele zastosowań. Nie bez powodu można spotkać się z określenie, że jest ono naturalnym antybiotykiem. Jest ono bowiem:

  • wirusobójcze,
  • bakteriobójcze,
  • grzybobójcze,
  • antyseptyczne,
  • przeciwbólowe,
  • przeciwzapalne,
  • immunostymulujące

Srebro koloidalne - właściwości.

Srebro koidalne wykorzystuje się w przypadku bakteryjnego zapalenia spojówek. Pierwiastek ten jest składnikiem zarówno masci jak i kropli do oczu. Ponadto nanosrebro ma zastosowanie dermatologiczne. Roztwoy jak i maści z owym składnikiem świetnie radzą sobie z trudnymi do zagojenia owrzodzeniami czy ranami oparzeniowymi. To właśnie dlatego srebro to zawarte jest w opatrunkach do takich ran. Dzięki temu można je łatwo i sterylnie nałożyć na oparzoną skórę.

Warto zaznaczyć, że kolargon dzieli się na dwa rodzaje - jonowe oraz niejonowe.
Jak już wiemy, nanosrebro ma działanie bakteriobójcze oraz wirusobójcze. To właśnie z tego powodu używa się go również do dezynfekcji pomieszczeń w szpitalach, czy innych ośrodkach zdrowia.

Z kolei jeżeli chodzi o organizm ludzki, srebro wspomaga skórę. Stosuje się je w przypadku łuszczycy, łojotokowego zapalenia skóry, egzemy oraz trądziku. W dodatku bardzo dobrze sprawdzi się przy odkażaniu wszelkich ran i owrzodzeń.

Ta nanocząsteczka bierze udział w leczeniu zaburzeń oraz schodzeń układu pokarmowego, takich jak refluks żołądkowo - przełykowy, choroba wrzodowa czy niedokwaśność.

Ponadto nanosrebro ma swoje zastosowanie w przypadku problemów z górnymi drogami oddechowymi. Pomaga w leczeniu zapalenia oskrzeli, zapalenia gardła, grypy jak i również przeziębienia.

Nie można zapominać również o wsparciu sprawności naszego układu odpornościowego. Co więcej, były prowadzone badania, w którym kolargon brał udział w walce z wirusem HIV.

W codziennym zastosowaniu, srebro to można wykorzystywane jest do produkcji kosmetyków do higieny stóp i butów. Zapobiega ono bowiem nieprzyjemnemu zapachowi.

Czy srebro koloidalne jest bezpieczne dla organizmu?

Mimo licznych zalet nanosrebra badania wykazują, że może być ono niebezpieczne dla człowieka. Instytuty zdrowia informują, że ludzie zażywający owy suplement mogą ryzykować swoim zdrowiem. Wynika to bowiem z tego, że nie ma wystarczająco wielu badań, które potwierdzają, czy srebro koidalne jest rzeczywiście nieszkodliwe. Dlatego nie należy przyjmować go doustnie.

Zatem jeżeli chcemy dbać o nasz organizm, należy przede wszystkim skonsultować się z lekarzem oraz nie działać pochopnie i "na własną rękę".