Zdrowe odżywianie

Zioła pomagające na pasożyty w organizmie. Propozycje.

Sklep BIOMineraly.pl piątek, 22 października 2021

Zioła na pasożyty w organizmie, mogą pomóc nam przyspieszyć proces leczenia. Są to między innymi piołun, wrotycz, krwiściąg lekarski czy kamala.

Można powiedzieć, że temat pasożytów w organizmie jest tematem tabu. Jeżeli nigdy nie interesowaliśmy się tym zjawiskiem, to nagle pojawia się panika i pytanie: co począć? W takich chwilach często zapominamy o naturalnych sposobach leczenia, czy też wspomagania organizmu. Z pomocą przychodzą nam zioła.

Na początku warto jednak zaznaczyć, że zioła powinny być uzupełnieniem leczenia. W przypadku pasożytów zalęgających się w naszym organizmie należy udać się do lekarza i skonsultować nasz stan zdrowia z profesjonalistami.

Bylica piołun - zioło o wielu właściwościach.

Bylicę piołun możemy spotkać pod wieloma nazwami. W zależności od regionu nazywany jest psią rutą, pańskim zielem czy wermutem. Możemy go wykorzystywać do naturalnych procesów leczenia, czy wspomagania naszego organizmu.

Piołun to zioło o wielu właściwościach i stosuje go w formie tabletek, płynów doustnych czy też naparów.

Ma on właściwości m.in. przeciwzapalne, bakteriobójcze oraz zwalcza pasożyty zalęgłe w organizmie.

Piołun pozytywnie wpływa na nasz układ pokarmowy, stosuje się go np. w przypadku niestrawności, zgagi, wzdęć czy nawet w celu uregulowania cyklu menstruacyjnego. Jak widać, piołun jest pozytywnie odbierany przez nasz żołądek oraz jelita.

Rzeczą, którą warto zaznaczyć, jest to, że wspomaga on walkę z pasożytami właśnie w układzie pokarmowym. Wykazuje toksyczne działanie na grzyby i pasożyty i to dlatego jest dobrym sposobem na odrobaczanie organizmu. Świetnie się więc nada w przypadku nicieni, owsików, czy też glisty ludzkiej.

Wrotycz pospolity jako zioło na pasożyty.

Ci, co spotkali się z wrotyczem, doskonale wiedzą, jak silnym aromatem się on charakteryzuje. Pomimo tego, że stosuje się go głównie jako środek odstraszający insekty, ma on również świetne zastosowania dla naszego organizmu. Działa przeciwwirusowo, przeciwbakteryjnie, przeciwgrzybiczo i właśnie przeciwrobaczo.

Wrotycz, podobnie jak piołun, zwalcza robaki obłe, takie jak glista ludzka, czy owsiki. Nadaje się również do usuwania z organizmu roztoczy pasożytniczych, czy też robaków płaskich. W takich przypadkach wspomaga on nas, ułatwiając nam ich wydalanie.

W tym celu wrotycz najlepiej używać w formie naparu i pić regularnie na czczo.

Krwiściąg lekarski jako zioła na groźne pasożyty.

Krwiściąg lekarski pomaga w walce zarówno z robakami jak i dużymi bakteriami. Jest on niezwykle skuteczny w zwalczaniu paciorkowca, czy gronkowca złocistego. Warto tutaj zaznaczyć, że w przypadku nieleczonego, lub niedoleczonego gronkowca może dojść do takich powikłań jak zapalenie płuc, mięśnia sercowego, czy też dróg moczowych.

Ponadto krwiściąg pomaga w eliminacji szczepu MRSA, który jest odporny na kuracje antybiotykowe.

Zioło to występuje głównie jako susz i zaleca się go pić w formie naparu bądź nalewki.

Kamala.

Kamala to tak naprawdę żywica, która przyjmuję formę proszku ziołowego.

Ma ona właściwości przeciwrobacze, antybakteryjne przeczyszczające oraz przeciwpasożytnicze.

Proszek ten świetnie sprawdzi się dla osób borykających się z tasiemcem.

Wykazując silne działanie przeczyszczające, dobrze sprawdza się w przypadku tasiemca bruzdogłowca szerokiego, nieuzbrojonego oraz uzbrojonego.

Kamalę przyjmuje się doustnie, zalewając ją gorącą wodą i parząc pod przykryciem około 30 minut.

Skuteczność ziół na pasożyty.

Aby zioła na pasożyty zalęgłe w naszym organizmie skutecznie działały, należy łączyć je z lekami przepisanymi przez lekarza. Nie wskazanym jest działać na własną rękę i opierać się tylko i wyłącznie na opiniach przeczytanych w internecie. To prawda - zioła mają "moc uzdrawiania" ale tylko w momencie, w którym właściwie je stosujemy. Bowiem eksperymentowanie na własnym organizmie może skończyć się niebezpiecznymi skutkami.